کاربر میهمان - ورود اعضاء3.236.231.61
تعداد دفعات بازدید : 1067 تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۲۲
“خستگی” را دور بزنید!


یافته‌های جدید دانشمندان نشان می دهد مصرف نوشیدنی‌های گرم به مانند چای و قهوه به عنوان میان وعده تاثیری در رفع خستگی و سرحال کردن و ایجاد احوال خوشایند در ما ندارد.

2078098_472

اگر دارویی برای رفع کسالت می خواهید باید دور انواع نوشیدنی‌های گرم نظیر چای و مکمل‌های غذایی را خط بکشید و مطالعات اخیر نشان می‌دهند نوشیدنی‌های سرد، مانند آب یخ و دسرهای سرد مایع می توانند نقش بیشتری در سرحال بودن ما داشته باشند.

بررسی ها نشان می دهند مایعات گرم سبب ضعیف شدن و شل شدن اندام‌های جسمی می شوند و بیشتر به عنوان یک مسکن برای کاهش دردهای جسمانی می توانند کاربرد داشته باشند و در از بین بردن خستگی در کوتاه ترین زمان ممکن نقشی ندارند.

همچنین مطالعات نشان می دهند “اندام‌های داخلی بدن” هنگام مواجه شدن با خوراکی‌ها و مواد غذایی گرم به نوعی با شوک روبرو می شوند و این حالت بیشتر از زمانی است که فرد غذاها و نوشیدنی های سرد مصرف کند اما این شوک ایجاد شده موقتی است و پس از گذشت مدت زمانی اندام های داخلی را با نوعی بی حالی و سستی روبرو می کند در نتیجه اگر چه در مراحل اولیه احساس شادابی خواهید کرد اما دیری نمی‌یابد که خستگی و کسالت بیشتر به سراغتان می آید.

منبع:kamooneh.com


نسخه چاپی  نسخه قابل چاپ ارسال صفحه به دوستان  ارسال صفحه به دوستان


طراحی و اجرا توسط شرکت تحلیل گران آمارد